سفارت ویزاسفارت ویزا

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفارت ویزاسفارت ویزا
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

بیمه ویزای استرالیا

imageframe-image

نحوه اخذ ویزا استرالیا و قوانین آن

سفارت ویزا ارائه دهنده خدمات و اخذ ویزای استرالیا( توریستی، تحصیلی، دانشجویی، اقامت )

سفارت ویزا
 • بیمه استرالیا ۳۰۰۰۰ یورویی

 • بیمه مسافرتی ۷ روز = ۴۳۲,۰۸۰ ریال ، بیمه مسافرتی ۱۵ روز = ۷۲۰,۳۸۵ ریال ، بیمه مسافرتی ۳۱ روز = ۹۰۸,۷۷۰ ریال ، بیمه مسافرتی ۳ ماه = ۱,۹۰۸,۸۲۹ ریال ، بیمه مسافرتی ۶ ماه = ۵,۰۴۹,۹۱۱ ریال ، بیمه مسافرتی ۱ سال = ۶,۵۰۸,۹۸۵ ریال .
 • ۰ ریال

مدارک مورد نیاز

مدارک شناسایی:

 • کپی از تمام صفحات پاسپورت متقاضیان
 • سند ازدواج
 • یک قطعه عکس ۵/۴* ۵/۳ (در نظر داشته باشید که عکس باید کمتر از ۶ ماه گذشته و با پشت زمینه سفید باشد  )مدارک شناسایی با ترجمه رسمی از متقاضی و همراهان
 • در صورت تغییر نام، متقاضی باید سند رسمی مدارک تغییر نام خود را پیوست نماید.
 • تمامی صفحات شناسنامه

در صورتی که متقاضی به خدمت سربازی اعزام شده باشد می بایست مدارک رسمی خدمات خود وکارت پایان خدمت را پیوست نماید.

مدارک مالی و شغلی:

 • مدارک بانکی مبنی بر داشتن مبالغ کافی برای هزینه های سفر شامل پرینت بانک، نامه اشتغال به کار، فیش حقوقی و مدارک مالیاتی.
 • ارائه دعوتنامه در صورت بازدید از اقوام یا دوستان. در صورتی که فردی در استرالیا هزینه سفر شما را پرداخت می کند می بایست مدارک بانکی مبنی بر در اختیار داشتن مبالغ کافی برای ساپورت متقاضی را ارسال نماید.
 • ارائه رزرو هتل و بلیط
 • نامه اشتغال به کار، نامه مرخصی از محل کار
 • نامه اشتغال به تحصیل
 • مدارک مرتبط با اعضای درجه یک خانواده در ایران
 • اسناد ملکی

کودکان زیر ۱۸ سال

 • در صورت عدم همراهی والدین، رضایتنامه رسمی مبتنی بر سفر کودک
 • فرم رضایتنامه قانونی امضا شده توسط والدین

معرفی استرالیا

استرالیا یک کشور و قاره ای است که توسط اقیانوس هند و اقیانوس آرام احاطه شده است. شهرهای اصلی آن سیدنی، بریزبن، ملبورن، پرت و آدلاید هستند که شهر های ساحلی می باشند. پایتخت آن شهر کانبرا که بر خلاف شهرای دیگر دسترسی به ساحل ندارد. این کشور به خاطر اپرای سیدنی، دیواره های بزرگ مرجانی و بیابانی به نام اوت بک شناخته می شود و زیستگاه گونه های حیوانی منحصر به فردی مانند کانگورو و پلاتایپوس های اردکی است.

استرالیا یک دموکراسی مستقل غربی است که جمعیت آن بیش از ۲۲ میلیون نفر است. استرالیا یکی از مدنی ترین کشور های جهان است که حدود ۷۰ درصد از جمعیت آن در ۱۰ شهر بزرگ زندگی می کنند. بیشتر ساکنین در طول ساحل شرقی و گوشه جنوب شرقی این قاره متمرکز شده اند. شیوه زندگی استرالیا نشان دهنده اصالت غربی آن است، اما استرالیا همچنین یک جامعه چند فرهنگی است که توسط بیش از شش میلیون مهاجر از حدود ۲۰۰ کشور غنی شده است. چهار نفر از ۱۰ استرالیایی مهاجر هستند و یا فرزندان نسل اول مهاجرانند که نیمی از آنها به زبان های غیر انگلیسی صحبت می کنند. ویزای توریستی استرالیا شامل حال افرادی می باشد که با اهداف گردشگری، دیدار خانواده ، دیدارهای کاری و یا شرکت در سمینارها قصد سفر به استرالیا را دارند. در حال حاضر، متقاضیان ویزای استرالیا با اهداف ذکر شده ، می توانند از طریق ویزای زیر گروه ۶۰۰، اقدام کنند. این ویزا بنا به درخواست متقاضی می تواند با اعتبار ۳ماه و یا ۶ ماه صادر شود. این ویزا به صورت الکترونیکی و آنلاین بوده و در پاسپورت متقاضی الصاق نمی شود. متقاضی با در دست داشتن تایید سفارت مبنی بر داشتن ویزا میتواند به استرالیا مسافرت کند.

قوانین استرالیا

قبل از مهاجرت به هر کشوری باید قوانین آن کشور را بدانید . در استرالیا هر شخصی موظف است که قانون را رعایت نماید . برخی قوانینی که ممکن است در کشورهای دیگر مورد قبول باشد اما در استرالیا غیر قانونی باشد . البته دانستن و فهمیدن قوانین استرالیا به شما کمک می کند که خود را با زندگی در استرالیا وفق دهند .

اقتصاد استرالیا

استرالیا کشوری است با اقتصادی مبنی بر تولید ناخالص داخلی بالا و توان بخش خصوصی، بنابراین کشوری ثروتمند است . در استرالیا کیفیت زندگی بالاست . به همین دلیل مردم این کشور از شادترین مردمان دنیا هستند . این کشور کشوری مهاجر پذیر  است ودارای چند فرهنگ گوناگون می باشد . یک زندگی روتین در استرالیا شامل فعالیت هایی چون گذراندن در هوای خوب در خارج از خانه ، ورزش مکرر و همچنین استفاده از غذای سالم و تازه خلاصه کرد .

امنیت در استرالیا

امنیت در استرالیا بسیار بالاست و نرخ ارتکاب جرم در این کشور بسیار پایین است و این مساله باعث جذابیت بالای مسافرین مهاجر به استرالیا شده است .

تسهیلات به مهاجرین در استرالیا

استرالیا به مهاجرین خود تسهیلاتی نیز اعطا می کند از جمله

بیمه درمانی استرالیا یا Medicare

بیمه درمانی استرالیا Medicare نام دارد. این بیمه درمانی به صورت رایگان در اختیار افرادی که دارای اقامت دائم و یا تابعیت استرالیا را در اختیار دارند قرار می گیرد. پس اگر شما صاحب ویزای دائم استرالیا هستید می توانید از این بیمه استفاده نمایید .

بیمه بیکاری در استرالیا

مزایای بیمه بیکاری به کسانی تعلق می گیرد که تابعیت کشور استرالیا را در اختیار دارند و اگر افرادی از طریق ویزای مهاجرت به استرالیا مهاجرت کشور باشند تا زمانی که تابعیت این کشور را در اختیار نداشته باشند نمی توانند از بیمه بیکاری و مزایای آن استفاده نمایند .

استفاده از وام تحصیلی در استرالیا

وام تحصیلی به شهروندان استرالیایی در استرالیا به نام HELP تعلق میگیرد . این وام به محصلان اجازه می دهد تا بدون پرداخت هزینه تحصیلی در استرالیا به تحصیل بپردازند و زمانی که شروع به کاری پر درآمد کردند وام تحصیلی خود را پرداخت نمایند.

البته لازم به ذکر است که این وام متعلق به افرادی است که دارای تابعیت استرالیا باشند .

ویزای اسکریل ورکر استرالیا : معیار ارائه و اخذ ویزای این ویزا سطح مهارت و تحصیلات متقاضی می باشد . پس بنابراین در پروسه ی مهاجرت افراد به استرالیا از طریق این ویزا (ویزای اسکریل ورکر) و قبل از اینکه شما هر اقدامی کنید باید ارزشیابی مثبت مدرک تحصیلی خود را  که از سازمان مربوطه یعنی هر رشته ی تحصیلی سازمان ارزیابی کننده مربوط به خود را دارد دریافت کرده باشید. در اداره مهاجرت استرالیا باید در ابتدا مدرک تحصیلی و شغلی شما توسط سازمان مرتبط با رشته ی تحصیلی خودتان ارزشیابی شود که به این مرحله Assessment می گویند .

ویزای کلاس ۱۸۹ استرالیا

ویزای کلاس ۱۸۹ استرالیا به عنوان بهترین حالت ویزای مهاجرت به استرالیا می باشد چرا که شما از همان ابتدا اقامت دائم استرالیا را در اختیار دارید . جهت مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت و شغل باید جمع امتیازات شما به ۶۰ برسد .

ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا یک ویزای امتیازی محسوب می شود و مربوط به افرادی است که می خواهند از امتیاز ایالتی برخوردار شوند . زمانی که یک فرد متقاضی مهاجرت به استرالیا شرایط لازم و اولیه را برای اقامت دائم در استرالیا را ندارند . از دلایکی که این افراد از شرایط لازم و اولیه برخوردار نیستند نرسیدن امتیاز به ۶۰ می باشد که این کمبود امتیاز می تواند به دلیل بالا بودن سن متقاضی و یا ضعیف بودن سطح زبان انگلیسی و یا نداشتن سابقه کار و یا پایین بودن امتیاز سطح تحصیلی می باشد .

ویزای کلاس ۴۸۹ استرالیا

ویزای کلاس ۴۸۹ استرالیا به کسانی تعلق می گیرد که نتوانسته اند از طریق ویزای تخصصی و مهارت جهت مهاجرت به استرالیا اقدام نمایند . این ویزا در واقع یک ویزای امتیازی است . ویزای کلاس ۴۸۹ ویزای اقامت موقت با قید و شرط استرالیا می باشد که برای ۴ سال اقامت موقت استرالیا را به فرد متقاضی اعطا می کند . البته شرط صدور این ویزا تعهدی است که افراد متقاضی باید به یکی از ایالت های استرالیا بدهند

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی به گردشگران خارجی اعطا می شود . اگر متقاضی دارای اقوام درجه یک در استرالیا باشد گرفتن ویزای توریستی کاری آسان است ولی غیر از این باشد گرفتن ویزای توریستی علی الخصوص برای ایرانیان کاری مشکل است چرا که  این ویزا از ویزاهای سخت دنیا محسوب می شود و برای گرفتن این ویزا حتما باید در پاسپورت خود یک ویزای سخت مثل ویزای انگلیس یا ویزای شینگن داشته باشید . در صورتیکه قصد سفر توریستی به استرالیا را دارید و یا اگر می خواهید به ملاقات پدرو مادر یا فرزندان خود که در استرالیا بروید زیر شاخه ۶۰۰ بهترین انتخاب برای شما می باشد. ویزای توریستی استرالیا را می توانید از ایران و به صورت آنلاین دریافت کنید. هزینه این ویزا ۱۴۰ دلار استرالیا می باشد. اگر در هنگام اقدام برای ویزا در خاک استرالیا باشید هزینه ویزا ۳۴۰ دلار استرالیا می باشد. با دریافت این نوع ویزای استرالیا متقاضی اجازه کار ندارد اما تا ۳ ماه اجازه تحصیل دارد. در صورتی که بنا باشد با درخواست ویزای متقاضی موافقت به عمل آید معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز است که تا یک سال اعتبار دارند. مدت اعتبار این ویزا بین ۳، ۶ و ۱۲ ماه است که متقاضی در ابتدا می تواند مدت زمان مورد درخواست خود را انتخاب نماید.

لاج (Lodge) کشور استرالیا در واقع به دو صورت Online-Lodge و Offline-Lodge/Paper-Based امکان پذیر است . در حالت اول یعنی لاج آنلاین فرم هایی که حاوی اطلاعات ثبت نام می باشد در وب سایت اداره مهاجرت استرالیا و به صورت آنلاین تکمیل و پس از اینکه هزینه لاج را پرداخت کردید تمامی مدارک و اسناد مورد نیاز که از قبل باید شخص متقاضی اسکن کرده باشد، آپلود می شود. پرداخت در این روش به صورت آنلاین و آنی و با استفاده از ویزا یا مستر کارت است .

اما گزینه دوم یعنی لاج آفلاین نسخه الکترونیکی تمام فرم های ثبت نام از سایت اداره مهاجرت، دانلود، پرینت و تکمیل می شود و به همراه کلیه ی مدارک مورد نیاز برای سفارت استرالیا به صورت پستی ارسال می گردد تا در نوبت بررسی قرار گیرد .درروش لاج آفلاین متقاضی باید یک ویزا کارت درخواست داده و اطلاعات آن که شامل شماره ۱۶ رقمی بر روی کارت، کد امنیتی CVV2 و تاریخ انقضای کارت را در فرم مخصوص پرداخت قید نماید .

هزینه صدور ویزای استرالیا یک شرایط خاص ندارد و به طور مکرر تغییر می کند. از این رو معیار دریافت هزینه ویزا توسط سفارت استرالیا روزی است که پروسه لاج کردن به جریان بیفتد، و اگر از زمانی که پروسه لاج کردن اتفاق بیفتد تا شروع این پروسه قیمت افزایش یابد، هزینه ویزا با قیمت جدید خواهد بود. در حال حاضر برای دریافت ویزای توریستی باید ۱۳۵ دلار استرالیا و برای ویزای تحصیلی ۵۵۰ دلار استرالیا باید پرداخت شود

تهران، خیابان خالد اسلامبولی، خیابان بیست و سوم ، پلاک ۲

تلفن : ۸۸۷۲۴۴۵۶-۰۲۱

فکس : ۸۸۷۱۴۱۲۱-۰۲۱

ساعات کار سفارت استرالیا : یکشنبه تا پنج شنبه : ۸:۳۰ صبح تا ۱۴:۰۰ بعد از ظهر

روزهای تعطیل : جمعه و شنبه

.اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار که توسط دارنده پاسپورت به امضا رسیده است به همراه کپی آن .

۲.در صورت سفر به کشورهای اروپایی و آمریکایی حتما از پاسپورت خود کپی گرفته و به همراه داشته باشید .

۳.دو قطعه عکس ۴*۶ به پس زمینه سفید

۴.برای دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه

۵.برای ویزای تحصیلی نامه معرفی دانشگاه در استرالیا الزامی است .

۶.گواهی اشتغال به کار با ذکر سمت، میزان حقوق، مدت زمان اشتغال و فیش حقوقی.

۷.جواز کسب و یا روزنامه رسمی و یا هر مدرکی که نشان دهد شما در ایران مشغول به کار هستید .

۸. در صورتی که می توانید دعوتنامه از استرالیا (از طرف بستگان و یا از طرف شرکت) تهیه فرمائید .

۹.لیست بیمه تامین اجتماعی

۱۰.نامه تمکن مالی و گردش ۶ ماه آخر سپرده بانکی با انگلیسی حداقل ۵۰ میلیون تومان در حساب شما پول باشد .