سفارت ویزاسفارت ویزا

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

سفارت ویزاسفارت ویزا
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

بیمه ویزای انگلستان

imageframe-image

نحوه اخذ ویزا انگلستان و قوانین آن

سفارت ویزا ارائه دهنده خدمات بیمه اخذ ویزای انگلستان( توریستی، تحصیلی، دانشجویی، اقامت )

سفارت ویزا
 • بیمه انگلستان ۳۰۰۰۰ یورویی

 • بیمه مسافرتی ۷ روز = ۴۳۲,۰۸۰ ریال ، بیمه مسافرتی ۱۵ روز = ۷۲۰,۳۸۵ ریال ، بیمه مسافرتی ۳۱ روز = ۹۰۸,۷۷۰ ریال ، بیمه مسافرتی ۳ ماه = ۱,۹۰۸,۸۲۹ ریال ، بیمه مسافرتی ۶ ماه = ۵,۰۴۹,۹۱۱ ریال ، بیمه مسافرتی ۱ سال = ۶,۵۰۸,۹۸۵ ریال .
 • ۰ ریال

چگونگی حضور در سفارت انگلیس

برای تمامی انواع ویزای انگلیس حضور متقاضیان جهت انگشت نگاری درسفارت انگلیس یا دفاتر VFS الزامی می باشد. مدت زمانی که جهت انگشت نگاری به طول می انجامد حدوداً ۱۵ الی ۲۰ دقیقه خواهد بود. از انجایی که متقاضیان دریافت ویزا نیازمند دریافت برگه عبور از سفارت ایران جهت مراجعت به کشور هستند، باید ۳ روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برگه عبور برایشان صادر شود. از طرفی متقاضیان ویزای اقامتی نیازی به ماندن بیش از یک روز در انکارا یا استانبول را ندارند.

قابل ذکر است که صدور برگه عبور توسط سفارت ایران در کشور امارات امکان پذیر نیست از اینرو متقاضیانی که به این کشور مراجعه می کنند باید تا زمان اعلام نتیجه ویزا که ۱۵ روز کاری می باشد در کشور امارات باقی بمانند یا به خرید خدماتی که در راستای تسریع و یا سهولت انجام امور بررسی درخواست ویزا مبادرت ورزند. این خدمات از قرار زیر می باشند:

–          Priority Visa Service

–          Super Priority Visa Service

–          Keep my Passport when applying

شرح جزییات این خدمات:

Priority Visa Service:

با خرید این سرویس نتیجه ویزای شما در عرض ۵ روز کاری (بین ۵ تا ۸ روز) صادر خواهد شد. اگر مایل به استفاده از این خدمات هستید، می توانید آن را به صورت آنلاین به قیمت ۲۴۷ دلار و یا در مرکز درخواست ویزا به صورت نقدی و به قیمت ۹۲۰ درهم خریداری کنید.

Super Priority Visa Service:

یک سرویس ارزش افزوده است که به متقاضیان اجازه می دهد نتیجه خود را ظرف مدت ۲۴ ساعت دریافت کنند. این خدمات در اختیار متقاضیان واجد شرایطی قرار می گیرد که در مراکز درخواست ویزای انگلستان در ابوظبی و دبی درخواست خود را ارائه می دهند. برای استفاده از این سرویس، هنگام درخواست ویزا باید یک قرار ملاقات خدمات ویزا Super Priority را رزرو کنید. این سرویس ۲۴ ساعته است اگر چه متقاضیان معمولا می توانند پاسپورت خود را از همان روز کاری از ساعت ۱۶:۰۰ دریافت کنند اما مشتریانی که پس از ساعت ۱۰ تعیین وقت ملاقات می کنند، هنوز قادر خواهند بود برای SPVS پرداخت کنند، اما قادر خواهند بود گذرنامه خود را فردای آنروز از ساعت ۱۶:۰۰ به بعد دریافت کنند. استفاده از خدمات Super Priority به هیچ وجه به معنای موافقت قطعی با درخواست ویزای شما نخواهد بود و در هر صورت تمام متقاضیان باید شرایط و الزامات قوانین مهاجرت به انگلستان را رعایت کنند. اگر مایل به استفاده از این خدمات هستید، می توانید آن را به صورت آنلاین به قیمت ۱۲۳۱ دلار و یا در مرکز درخواست ویزا به صورت نقدی و به قیمت ۴۵۹۵ درهم خریداری کنید.

Keep my Passport when applying:

اگر مایل به استفاده از این خدمات هستید، می توانید آن را به صورت آنلاین به قیمت ۶۸ دلار و یا در مرکز درخواست ویزا به صورت نقدی و به قیمت ۲۵۵ درهم خریداری کنید.با خرید این سرویس گذرنامه در همان روز انگشت نگاری به شما باز می گردد و می توانید به ایران برگردید. نتیجه ویزای شما پس از ۱۵ روز کاری اعلام خواهد شد و سفارت به شما اطلاع خواهد داد تا به امارات بازگردید و گذر نامه خود را به سفارت تحویل دهید. پس از تحویل گذرنامه نتیجه ویزا طی ۳ روز به شما ارائه می شود. توجه داشته باشید که برای مرحله دوم به جای سفر دوباره به امارات می توانید از سرویس پیکاپ استفاده نمایید.).

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی.
 • یک نسخه تکمیل شدۀ فرم آنلاین درخواست روادید به همراه  
 • ۲ قطعه عکس ۴.۵*۳.۵ .
 • اصل و یا کپی دعوتنامۀ معتبر و یا رزرو هتل در انگلستان .
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج .
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه.
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل ( گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق می باشد یا خیر ، جواز کسب ، پروانه فعالیت ، کارت بازرگانی ، لیست بیمه ۶ ماهه گذشته ، گواهی تاییدیه بیمه ، روزنامه رسمی تآسیس و آخرین تغییرات ، فیش حقوقی ۶ ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی.
 • مدارک میزبان در انگلستان ( دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد ، فیش حقوقی ، سند ملکی ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه ، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل آب ، برق ، گاز و.
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته  ، سپرده های بانکی و
 • برای مدیران و سهامداران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته  الزامیست.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی ، در صورت اجاره دادن، اصل و ترجمه اجاره نامه .

** ترجمه رسمی ( دارالترجمه ) برای تمامی مدارک فوق کافیست و ترجمه با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه به اعتبار این مدارک برای سفارت انگلیس می افزاید.

تعطیلات عمومی سفارت

دفاتر VFSانگلیس در تاریخ های در سال ۲۰۱۷ زیر تعطیل می باشد:

دوشنبه ۲ ژانویه Monday 2 January
جمعه ۱۴ آوریل Friday 14 April
دوشنبه ۱۷ آوریل Monday 17 April
دوشنبه ۰۱ می Monday 1 May
جمعه ۲۶ می Friday 26 May
دوشنبه ۲۹ می Monday 29 May
دوشنبه ۲۶ ژوئن Monday 26 June
سه شنبه ۲۷ ژوئن Tuesday 27 June
چهرشنبه ۳۰ اوت Wednesday 30 August
پنجشنبه ۳۱ اوت Thursday 31 August
جمعه ۰۱ سپتامبر Friday 1 September
دوشنبه ۰۴ سپتامبر Monday 4 September
دوشنبه ۲۵ دسامبر Monday 25 December
سه شنبه ۲۶ دسامبر Tuesday 26 December

ویزای توریستی که اعتبار آن شش ماه و چند بار ورود می باشد برای متقاضیانی است که قصد گردشگری و یا بازدید از دوستان و بستگان خود در انگلستان را دارند. وضعیت شغلی و مالی نسبتا خوب متقاضی از شرایط اولیه دریافت این ویزا می باشد.

سابقه سفر های قبلی از عواملی است که تاثیر بسزایی بر روی اخذ و یا عدم اخذ این ویزا دارد. در صورتی که متقاضی قبلاً به یکی از کشور های کشورهای حوزه شنگن، ژاپن، استرالیا و آمریکا سفر کرده باشد می تواند اخذ این ویزا را برای وی آسان تر کند. در صورت نداشتن دعوتنامه از فردی که در انگلستان زندگی می کند متقاضی می بایست اقدام به رزرو هتل نموده و ناییدیه آن را به همراه مدارک دیگر به سفارت ارائه دهد. متقاضیانی که برای اولین بار مبادرت به اخذ ویزای انگلیس می کنند فقط می توانند برای ویزای ۶ ماهه درخواست خود را به سفارت ارائه نمایند. اما کسانی که در ۱۰ سال گذشته حد اقل یک ویزای توریستی ۶ ماهه داشته اند می توانند برای ویزای چند بار ورود دو ساله اقدام نمایند. همچنین متقاضیانی که قبلا ویزای دو ساله داشته اند می توانند برای ویزای ۵ ساله اقدام کنند.

ویزای تجاری

متقاضیانی که قصد انجام امور کاری همچون شرکت در کنگره ها ، نمایشگاه ها و یا جلسات تجاری را دارند باید برای این ویزا اقدام نمایند. داشتن دعوتنامه و رزرو هتل برای اخذ این ویزا از ملزومات بوده اما  متقاضیانی که کسی از دوستان و یا آشنایان او در انگلیس زندگی می کند و برای متقاضی یک دعوتنامه علاوه بر دعوتنامه تجاری ارسال کنند دیگر نیازی به رزرو هتل نمی باشدد.

برگه ثبت نام در نمایشگاه یا کنفرانس برای کسانی که  قصد شرکت در اینگونه محافل در انگلیس را دارند  می تواند به عنوان دعوتنامه تجاری مورد استفاده قرار گیرد

ویزای دانشجویی

ویزای دانشجویی به دو دسته اصلی تقسیم میشود:

۱-         Tier 4

این ویزا شامل متقاضانی می شود که قصد تحصیل در مقاطع مختلف در مدارس و یا دانشگاه های انگلستان را دارند. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه یا مدرسه مورد نظر خود در انگلیس باید درخواست صدور CAS LETTER به دانشگاه نمایند.  CAS LETTER نامه ای از طرف دانشگاه می باشد که جزییات تحصیلی متقاضی و کدهای مورد نیاز برای ویزا در آن قید شده است. پس از دریافت این نامه متقاضی می تواند نسبت به اخذ وقت سفارت اقدام نماید. قابل ذکر است که هزینه بیمه (IHS) در هنگام واریز وجه ویزا به صورت اتوماتیک محاسبه و به مبلغ هزینه ویزا افزوده می شود که چنانچه درخواست ویزا از جانب سفارت مردود شود این مبلغ مسترد می گردد.

۲-       Short Term Study

این ویزا برای متقاضیانی که قصد  تحصیل در دوره های کوتاه تر از یک سال مانند دوره زبان و یا دوره های فرصت مطالعاتی را دارند صادر می گردد.  متقاضیان این ویزا پس از دریافت پذیرش از دانشگاه یا موسسه مورد نظر می توانند جهت اخذ وقت سفارت اقدام نمایند و نیاز بهCAS LETTER  ندارند. قابل ذکر است که هزینه بیمه (IHS) در هنگام واریز وجه ویزا به صورت اتوماتیک محاسبه و به مبلغ هزینه ویزا افزوده می شود که چنانچه درخواست ویزا از جانب سفارت مردود شود این مبلغ مسترد می گردد.

در غیر این صورت افرادی که قصد شرکت در دوره های آموزشی کوتاه تر در دانشگاه های انگلیس را دارند باید تقاضای ویزای Study Visit نمایند که شرایطی مشابه به ویزای توریستی دارد.

ویزای ازدواج

افرادی که در حال برنامه ریزی برای ازدواج با یک شهروند بریتانیایی یا فردی که دارای اقامت دائم در انگلستان است می توانند ویزای ازدواج / نامزدی برای انجام این کار درخواست کنند. بر خلاف بسیاری از ویزای دیگر، هیچ الزامی وجود ندارد که متقاضی و حامی مالی وی قبل از درخواست ویزا زندگی مشترک داشته باشند.

ملزومات ویزای ازدواج

 • طرفین باید قصد داشته باشند که در مدت شش ماه ازدواج کنند.
 • آنها باید یکدیگر را ملاقات کنند.
 • آنها باید قصد داشته باشند که برای همیشه با هم زندگی کنند.
 • متقاضی باید بتواند از خودش حمایت مالی کند و یا از طریق شریک زندگی خود بدون دسترسی به بودجه عمومی حمایت شود.
 • باید محل اقامت مناسب فراهم باشد.

شرایط ویزا

متقاضیانی که با درخواست آنها موافقت شود موفق به دریافت یک ویزای ۶ ماهه برای ورود به انگلستان و ازدواج می شوند. آنها در مدت اقامت با این ویزا مجاز به کار نیستند.

پس از آن متقاضیان به محض ازدواج باید یک ویزای ازدواج درخواست کنند، که اگر با صدور آن موافقت شود باشد، ویزایی به مدت ۶۰ ماه و با قابلیت تجدید تا ۳۳ ماه برای متقاضیان واجد شرایط صادر می شود تا اینکه آنها اجازه اقامت نامحدود (دائم) خود را دریافت کنند.

پس از تسلیم تقاضای این نوع ویزا به سفارت و بعد از بازگشت متقاضی به ایران، ، ایمیلی ازجانب سفارت دریافت می شود. متن ایمیل می‌تواند به شرح زیر باشد:

حالت اول)  مدارک شما تا ۳ روز آینده آماده دریافت از سفارت می باشد.
بدین معنا که درخواست ویزای شما موافقت نشده است و شما می توانید تا سه روزآینده مدارکی که به سفارت ارائه کرده اید را از پس بگیرید. برای دریافت مدارک در ایران متقاضی ملزم به ارائه کپی گذر نامه، وکالتنامه امضاء شده و رسید سفارت می باشد.

 

حالت دوم)  شما ۱۴ روزکاری فرصت دارید تا گذر نامه خود را به سفارت انگلیس تحویل دهید.

این به این معناست که با درخواست ویزای شما موافقت شده و شما تا ۱۴ روز کاری آینده باید پاسپورت خود را به سفارت انگلیس در آنکارا یا استانبول تحویل دهید. برای تحویل پاسپورت و دریافت ویزای خود بدون مراجعت به سفارت متقاضی می بایست اصل گذر نامه، اصل رسید سفارت، وکالتنامه امضاء شده و
کپی ایمیل سفارت را به این شرکت ارائه نماید.

 

این مدارک پس از دریافت، به آنکارا واستانبول ارسال خواهد شد وپس از یک روز وارد کنسولگری انگلیس می شود که سفارت پس از ۱۵ روز کاری مجددا به مسافر ایمیل ارسال خواهد کرد که مدارک شما آماده تحویل است. پس از دریافت این ایمیل پاسپورت ظرف نهایتا ۴ روز در تهران تحویل مسافر خواهد شد.